Archiwum kategorii: Konferencje

CodeWeek

25 października wspólnie z Akademią Programowania Vulcan oraz PTI odbędą się warsztaty w ramach CodeWeek.eu.

Szczegóły wydarzenia: http://events.codeweek.eu/view/158511/akademia-programowania-vulcan/

Czy każde dziecko powinno programować? : https://www.vulcan.edu.pl/razem/blog/show/czy-kazde-dziecko-musi-sie-uczyc-programowania-89#

Szkolenia dot. nauki programowania w Szkole Podstawowej: https://www.vulcan.edu.pl/szkolenia/typ/1460/0

 

Konferencja w DODN Wrocław

W dniach 12-13.10.2017r. w Dolnośląskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu odbyło się 2-dniowe szkolenie w formie warsztatu nt.: „Podniesienie umiejętności i kompetencji w zakresie nauczania programowania w edukacji formalnej na wszystkich poziomach edukacyjnych”. Szkolenie realizowane było w ramach grantu Dolnośląskiego Kuratora Oświaty. Realizatorem szkolenia była firma Vulcan.

Czytaj dalej

Tydzień Edukacji Informatycznej w woj. lubuskim

W związku z Tygodniem Edukacji Informatycznej, Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego zaprosił nas do przeprowadzenia warsztatów dla uczniów szkół podstawowych z terenu województwa lubuskiego. Celem wydarzenia było zapoznanie młodych mieszkańców województwa z najnowszymi technologiami oraz przedstawienie w jaki sposób nowoczesne technologie mogą nam posłużyć w codziennym życiu, nauce lub w zabawie, w szczególności w nauce kodowania. Spotkanie odbyło się 15 grudnia 2016r. w Sali Kolumnowej Sejmiku Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze. Uczniowie programowali magiczną Pszczołę Patrycję oraz tańczyli jak prawdziwe Elfy św. Mikołaja.
Czy Ty również potrafisz zatańczyć jak Elfiki?
Sprawdź

Urząd Marszałkowski woj. lubuskiego – informacja prasowa