Archiwum kategorii: Informatyka

Nauka programowania

CODEBOOK

Gra planszowa do nauki kodowania.

Gra edukacyjna CodeBook jest grą planszową doskonale wpisuje się w obecne priorytety edukacyjne jakimi są m. innymi nauka programowania (kodowania) oraz kreatywność. To wszystko jest mozliwe poprzez zabawę, bez potrzeby używania komputera lub tabletu.

CODEBOOK

Projekt „Cybernauci”

„Cybernauci – kompleksowy projekt kształtowania bezpiecznych zachowań w sieci” – to projekt skierowany do osób pracujących w szkołach, uczniów i uczennic oraz ich rodziców i opiekunów.
Jego celem jest podniesienie kompetencji wszystkich wymienionych grup w zakresie bezpiecznego korzystania z cyberprzestrzeni oraz reagowania na zagrożenia.

Lekcje on-line

Narzędzie do prowadzenia lekcji on-line.

Dzięki Symbaloo  można przygotować plan zajęć dla każdej grupy (uczniów, nauczycieli itp) a następnie opublikować go w Internecie lub udostępnić poprzez kod dostępu.

Grafika sprawia, że praca z aplikacją jest niezwykle prosta, program monitoruje wszystkie osoby, które uruchomią naszą lekcję i zapisuje wyniki, które osiągnęły przy rozwiązywaniu testów.

Google Science Journal – dziennik laboratoryjny na Androida

Smartfony mogą być wspaniałymi narzędziami do przeprowadzania eksperymentów naukowych. Google w tym celu udostępnił na aplikację Science Journal.

Z jej wykorzystaniem można mierzyć i obserwować wskazania akcelerometru, żyroskopu, czujnika światła, a często również barometru, kompasu, wysokościomierza czy mikrofonu lub GPS. Poza tym można podłączyć czujniki zewnętrzne.

Więcej informacji na oficjalnej stronie projektu: https://makingscience.withgoogle.com/science-journal/materials

 

Źródło: Google Science Journal – dziennik laboratoryjny na Androida

GoConqr – bezpłatna platforma e-learningowa

Platforma e-learningowa umożliwiająca zarządzanie klasami i uczniami, tworzenie i przydzielanie zadań oraz monitorowanie ich wykonania. Ponadto wyposażona w mechanizmy i narzędzia pracy grupowej, współdzielenie plików oraz kontrolę wersji.

GoConqr posiada mobilne aplikacje dla nauczyciela i ucznia.

W wersji darmowej można utworzyć 3 przedmioty oraz 20 zasobów, jednak po wysłaniu 3 zaproszeń przez platformę – limity znikają.

 

Źródło: GoConqr – Science